Jak odświeżyć wnętrze z pomocą poduszek dekoracyjnych?

Jak odświeżyć wnętrze z pomocą poduszek dekoracyjnych?

pościel łóżko

Aranżacja własnego mieszkania jest wbrew pozorom bardzo istotną sprawą. Chodzi przecież o miejsce, w którym będzie spędzało się czas każdego dnia, a więc komfort jest najważniejszy. Na tę wygodę składa się kilka rzeczy i niewątpliwie na piedestale jest wygląd mieszkania. Jednak nawet na pierwszy rzut oka nudną powierzchnię można łatwo zmienić. Świetnym pomysłem są poduszki dekoracyjne!

Ostatnimi czasy w architekturze można było zauważyć duży wpływ minimalizmu. Sprawia on, że wnętrze prezentuje się spójnie, lecz bardzo jednolicie. Tymczasem własne mieszkanie powinno być przytulne, a więc prostotę nieraz należy w pewien sposób przełamać. Poduszki ozdobne to genialne rozwiązanie, ponieważ nie są przedmiotami praktycznymi. Prawdopodobnie każdy człowiek lubi zatopić się w kanapie w otoczeniu poduszek i zapomnieć na chwilę o otaczającym go świecie.

Spotykane na rynku poduszki dekoracyjne występują w różnych postaciach. Najczęściej posiadają ciekawe wzory i barwy, ponieważ jak sama nazwa dekoracji wskazuje – powinny odznaczać się wyglądem. Jak jednak wybrać dobry produkt do swojego mieszkania?

Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na kolor. Poduszka zawsze, a przynajmniej prawie zawsze ląduje na kanapie lub łóżku. To właśnie te meble powinny być wyznacznikiem wyboru koloru poszewki na poduszkę dekoracyjną. Barwa powinna kontrastować, zwracać na siebie uwagę. Tak więc dla ciemnych kanap dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się w jasne poduszki dekoracyjne. Dla jasnych sof wybór wygląda analogicznie. Warto  jednak wspomnieć, że w tym przypadku można zrezygnować z symetrii. Można bowiem zaopatrzyć się w kilka poduszek, gdzie każda będzie inna. Lepiej jednak nie przesadzać, ponieważ 5 wykorzystanych barw na poduszkach zupełnie wystarczy i nie wprowadzi chaosu.

Poduszki ozdobne do salonu mogą także przedstawiać różne ciekawe grafiki, takie jak zwierzęta, motywy florystyczne i wiele więcej. Wszystko zależy od tego, jak chcesz zaaranżować swoje wnętrze. Znajdziesz bowiem eleganckie i symetryczne motywy, ale też nowoczesne, awangardowe nadruki. Salon jest bowiem miejscem, w którym będą się odbywały przyjęcia rodzinne i spotkania ze znajomymi, dlatego jego atmosfera nie powinna być usypiająca, ale żywa i energetyczna. Z tego powodu właśnie poduszki dekoracyjne na narożnik lub sofę od razu powinny rzucać się w oczy. Inaczej natomiast sprawa wygląda dla sypialni.

Trzy te same kolory na poduszkach (np. czarny, biały, niebieski) wprowadzą ciekawą atmosferę, ale nie będą aż nadto przyciągały uwagi. Warto zadbać o to, by pasowały do koloru narzuty lub pościeli. Ciekawym pomysłem jest mieszanie kształtów i krojów poduszek.

Trzeba pamiętać, że najlepszym wyborem będzie zakup poszewki osobno, ponieważ da to szybką możliwość zmiany wystroju zależnie od swojego humoru, chęci zmian itd. Bowiem nawet ciekawie zaaranżowane poduszki na kanapę lub łóżko po pewnym czasie się znudzą, ponieważ człowiek się do nich przyzwyczai. Tymczasem zmiana poszewki to kilka chwil, a efekt wizualny jest spory.

Jaki materiał na poduszki dekoracyjne sprawdzi się najlepiej?

Zazwyczaj poduszki dekoracyjne są wykonane z bawełny. Jest ona bowiem bardzo przyjemna w dotyku. Nie można jednak zapominać, że poduszki ozdobne często odznaczają się bardzo ciekawą fakturą, nieraz niejednolitą. Znaleźć można bowiem poduszki futrzane z długim włosiem, modele o bogatej ornamentyce z poliestru itd. Pamiętaj, że poszewki należy prać, dlatego dobrym ułatwieniem jest kupno produktów z zamkiem błyskawicznym, który ułatwi zdjęcie poszewki. Pamiętaj, by zachować szczególną uwagę, jeżeli w mieszkaniu przebywają alergicy. Nie wszystkie materiały zapewnią pełen komfort.

Gdzie kupić poszewki dekoracyjne?

Kupno od pewnego dostawcy w przypadku każdego produktu jest gwarantem wysokiej jakości, ponieważ w internecie nie brakuje oszustw, polegających na przykład na nie do końca szczerej informacji na temat użytego materiału. Jednak na rynku można znaleźć wiele dobrych sklepów. Na ich tle wyróżnia się posciel.biz (Koniecznie sprawdź sklep posciel.biz) ponieważ oferuje ciekawie wykonane modele poszewek dekoracyjnych, które zaskakują trwałością i dobrym materiałem. Różnorodność produktowa natomiast pozwala wybrać odpowiednie modele do dosłownie każdego wnętrza, według dowolnych preferencji.