Fabryka super samochodów

Fabryka super samochodów

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się samochody marki Lamborghini. Jest to marka znana od wielu lat. Fabryka Lamborghini o nazwie Automobili Lamborghini S.p.A. mieści się w miejscowości Sant’Agata Bolognese we Włoszech. Choć warto tutaj zaznaczyć, że od roku 1998 fabryka ta należy do Audi. Jej początki sięgają pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Fabryka Lamborghini produkowała ciągniki rolnicze, pojazdy wodne i samochody. Firma ta posiada pewną tradycję i historię. Warto w tym miejscu wspomnieć o małym sporze pomiędzy Enzo Ferrarim a Ferrucim Lamborghini. Ten drugi pan zajmował się wówczas produkowaniem wyłącznie traktorów. Zaproponował on panu Ferrari zmodyfikowanie konstrukcji pewnego modelu samochodu o nazwie właśnie Ferrari, od nazwiska. A, że pan Ferrari nie chciał przyjąć uwag producenta traktorów wynikła z tego mała rywalizacja. W jej wyniku zrodził się samochód o nazwie Lamborghini 350 GTV. Super wóz przerastający możliwościami samochody spod znaku Ferrari [źródło].

Samochód Lamborghini 350 GTV to sportowy model marki Lamborghini. Posiada on pięciobiegową manualną skrzynię biegów, i dwudrzwiowe nadwozie coupe. Charakterystycznym elementem nadwozia są dwa przetłoczenia poprowadzone na krawędziach samochodu. Na przestrzeni dwudziestego wieku firma Lamborghini wyprodukowała wiele ciekawych modeli samochodów. A jednym z nich jest model Aventador z rozsuwanymi ku górze drzwiami oraz oryginalnym designem.

Prawdziwym przełomem był model Miura. Ten model przyniósł firmie światową sławę ściągając do niej wielu zdolnych konstruktorów. Wcześniejsze modele były krytykowane za zbyt amerykański wygląd. A model Miura posiadał inny, oryginalny i bardzo ciekawy design.

Na chwilę obecną firma Lamborghini to duży zakład zatrudniający ośmiuset pracowników. Przynosi on przychody rzędu 24 milionów euro rocznie. Kapitał firmy szacowany jest no ponad 933 miliony euro. Jest to więc poważny gracz na arenie międzynarodowej.

Istnieje nawet muzeum Lamborghini. Mieści się ono przy fabryce i ma dwie kondygnacje. A tam znajdziemy pojazdy produkowane przez fabrykę w swojej historii. I znajdziemy tam również modele legendarne.

Jednocześnie fabryka Ferrari istnieje i rozwija się po dziś dzień. Zatrudnia ono około 2,5 tysiąca osób i również jest znaczącym graczem na arenie międzynarodowej. Jak Lamborghini mieści się we Włoszech. Fabryka ta obecnie należy do Fiata. Jest to znana marka, która na przestrzeni dziejów wypuściła również wiele uznanych modeli. Samochody na potrzeby cywilne firma ta produkuje od roku 1947. Najnowszym dziełem jest model Ferrari LaFerrafi, znany również pod nazwami F70 lub F150. Ten posiadający 7-biegową, półautomatyczna skrzynię biegów posiada silnik elektryczny o mocy 163 KM. Posiada on dwudrzwiowe nadwozie coupe. Jego maksymalna prędkość to niemal 400 km na godzinę.

I tak oto ze sporu i rywalizacji narodziły się dwie potężne firmy. Życie czasem pisze dziwne scenariusze. Dla nas istotne jest to, że możemy jeździć w niesamowitych samochodach.